İrem Derlen ile Ses Meditasyonu

İrem Derlen 0/5
07.11.2023
Online
12:00
40
450 ₺ / 450 Credit
Kod ile Giriş

Ses Meditasyonları stres, depresyon, endişe, enerjisizlik, mutsuzluk, uykusuzluk, duygusal travmalar, düşük öz saygı, kaybetme korkusu, kas gerginlikleri ve ağrıları, çakra dengeleme, aura temizliği, istenmeyen düşünceler astım, alerji, sindirim problemleri, baş ağrısı, bağışıklık sistemi düşüklüğü ve bunun gibi rahatsızlıklarda kullanılmaktadır.

Meditasyon sırasında kullanılan enstrümanlar (terapi ses çanakları, yüksek saflıktaki kristal çanaklar, ziller, gonglar vb. gibi) derin rezonanslarıyla ve yaydıkları tonlarla vücudumuzda dalgalar halinde hareket ederek enerji merkezlerimizi sakinleştirir, hizalar ve iyileştirir. Yapılan müzik terapisi araştırmalarında bu enstrümanların insan vücudunu, zihnini ve ruhunu dengelemede ve iyileştirmedeki güçlü etkilerini doğrulamaktadır.  Bu enstrümanlar ayrıca ortamdaki enerjiyi temizleme amacıyla da kullanılmaktadır.

Çalışmanın başlangıcında ses, frekans, rezonans konuları ele alınıp sesin bedenimize ve ruhumuza etkileri görsellerle desteklenip anlatılacaktır. Ardından terapi ses çanakları, zil, koshi(chime) ve gong eşliğinde bir ses meditasyonu ile ses yolculuğuna  çıkılacaktır.

  • Bu çalışmada hiçbir şey bilmek ve yapmak zorunda değilsiniz. Tek yapmanız gereken şey kendinizi seslerin keyifli titreşimlerine bırakmaktır. 
  • Katılımcıların daha öncesinde bir ses meditasyonu deneyimine sahip olmaları gerekmemektedir.
  • Online çalışmalarda kulaklık kullanılması önerilir. Çalışmaya rahat kıyafetlerle gelinmelidir.
  • Kalp pili olanlar, hamileler, ağır psikolojik ilaç alan kimseler etkinliğe katılamaz. Belirtilen özel durumlara sahip olmayan herkes etkinliğe katılabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Etkinlikler