Ana Sayfa / Kategoriler/ Başarısız Olmuş Birinden Başarı Dersleri

Dünya her zaman güllük gülistanlık değildir. Acımasız ve kötü bir yerdir. Ne kadar güçlü olduğun önemli değil. Eğer dünyaya izin verirsen, seni dizlerinin üzerine çökertir ve sonsuza kadar öyle kalmana sebep olur.
Sen, ben, hiç kimse hayat kadar güçlü darbe vuramayız. Ama önemli olan ne kadar güçlü vurabildiğin değil. Önemli olan o darbeyi yedikten sonra ileriye doğru devam edip etmediğindir. Kaç darbe alıp hayatta yoluna devam edebiliyorsun. İste kazanmak böyle bir şey. Simdi ne hak ettiğini biliyorsan hak ettiğin şeyi al. Ama o darbeleri almaya hazır olmalısın ve birilerini suçlayıp istediğim yere gelemedim. Sebebi oydu veya buydu ya da herhangi bir şeydi diyemezsin. Bunu korkaklar yapar ve bu sen değilsin. Sen bundan daha iyisin.
Kendine inanmaya başlayana kadar kendine ait bir hayatın olmayacak. Başarı, ulaşılabilecek liman, son durak veya varış noktası değil; sürekli olarak mücadele etmek , ayakta kalıp yoluna devam etmektir…
Rocky Balboa
Önemli olan ne kadar güçlü vurabildiğin değildir. Önemli olan darbeyi yedikten sonra, ileriye doğru gidip gitmediğindir. Kaç darbe alıp hayatta yoluna devam edebiliyorsun. İste kazanmak böyle bir şey. Başarı, ulaşılabilecek liman, son durak veya varış noktası değil; sürekli olarak mücadele etmek, ayakta kalıp yoluna devam etmektir… Herkes başarılı olmak istiyor. İşinde, evinde, sporda… Fakat başarısız olmayı göze alıyorlar mı? Başarısızlıktan sonra ne yapıyorlar? Başarılı olmak öğrenilebilir mi? Başarı modellenebilir mi? Cevap; Evet. Başarı bir düşünce şeklidir ve öğrenilebilir. Beyninizin başarıyı nasıl algıladığını ve nasıl çalıştığını, başarıyla ilintili hormonları bilmeniz düşünce şeklinizi ve alışkanlıklarınızı, tutum ve davranışlarınızı değiştirecek. Başarılı olmak ve başarıyı sürekli kılmak isteyen herkesin katılması gerekli bir seminer. Hem de eğlence garantili. Başarı ve başarısızlık ilişkisi üzerine olan bu seminer, başarılı olmanın sırlarını başarısız olmuş birinin deneyimlerinden yola çıkarak örneklerle, skeçlerle stand - up gösteri tadında sunuyor.